Podzimní holčičí přespávačka

Podzimní holčičí přespávačka

I tento podzim, byla pro děti z NZDM Fanouš připravena přespávačka!

Letošní přespávačka se konala o podzimních prázdninách a pro děti byl připraven bohatý program. 

Přespávačka byla také zajímá tím, že přespávací tým byl ryze holčičí. Užily jsme si plno holčičího povídání, tvoření a zábavy!

Děti hned na začátku dostaly tajemnou šifru, kterou musely rozluštit. Holkám to dlouho netrvalo a přišly na klíč k vyluštění šifry. Ta je nakonec zavedla do knihovny, kde si mohly vyzkoušet, jaké to je, dostat se z únikové místnosti! I s malou pomocí pracovnic v místnosti děti strávily hodinu a půl než všechny úkoly rozluštily.

Z knihovny jsme pokračovaly k Bažantnici, kde na děti čekalo plnění různých, záludných úkolů. Další plán byl jasný! Využily jsme blížícího se svátku Dušiček a děti si měly v tichosti všímat všech věcí, které se odehrávají na hřbitově. Procházku jsme zakončily povídáním o zemřelých, významu svátku a lásce.

Po příchodu do Fanouše jsme si vybalily věci na přespávání, některé děti šly s pracovnicemi připravovat večeři, ostatní připravovaly postele a peřiny. Dál na děti čekalo tvoření a jóga. 

Před spaním přišel čas na to, otevřít holčičí témata jako kosmetiku, péči o pleť, ale i hygienu. Každý si z témat něco vybral, nebo něčím přispěl. Také nám z povídání vyšel skvělý plán do příštích podzimních dnů a to výroba vlastních krémů!

Po probuzení nás čekala snídaně, rychlé hry a výprava za nalezením "Lásky k sobě a ostatním". S dětmi jsme si udělaly nádhernou ranní procházku okolo Milevska v krásném podzimním počasí. Cestou jsme také měli možnost sbírat žaludy a kaštany pro zvířátka do lesa. Jelikož bylo chladněji přišel nám vhod teplý čaj, který nám připravila paní ředitelka Farní charity Milevsko.

Po návratu do NZDM Fanouš, začaly přicházet i ostatní děti do klubu. Zábava se ubírala poklidným tempem přes kreslení, hraní společenských her až k odpočinku.

 

Související galerie