Hravé dopoledne s Rozárkou

Hravé dopoledne s Rozárkou

V rámci bezplatné sociální služby Rozárka (projekt Farní charity Milevsko) se v pátek 23. 06. uskutečnilo Hravé dopoledne s maminkami a jejich ratolestmi v prostorách nízkoprahového zařízení. Dopoledne proběhlo za podpory nadace Agrofert. Čtěte více v článku. 

Pro děti i maminky tu byla připravena opičí dráha, která se skládala ze spousty překážek, hlavolamů, rozpoznávání tvarů, nebo například hodů do košů. Dětem se také věnovala lektorka úterních klubů pro maminky, která si pro ně připravila spoustu poznávacích her. Dopoledne jsme zakončili společným opékáním buřtů. Účast na akci byla hojná a kladné reakce jsme zaznamenali již při jejím průběhu.

Během dopoledne se maminky seznámily s prostorem služby Rozárka, která poskytuje sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Podporujeme zdravé fungování rodiny a soustřeďujeme se na pomoc při zvládání chodu domácnosti, rodinného rozpočtu nebo výchovné problémy dětí. Součástí služby je i klub maminek, který se koná pravidelně každé úterý v budově nízkoprahového zařízení v Hůrecké cestě 227. Klub se soustředí na podporu maminek, začlenění dětí do kolektivu a také na diskuzi ohledně zkušeností či potíží spojených s rodičovstvím. Pravidelně zařazujeme i přednášky psychoterapeuta Mgr. J. Baslera.

Text: Bc. Jana Hejnová